Erërat e forta dhe shtrëngata kanë dëmtuar disa vetura, dhe shtylla elektrike në Gjilan

Gjilan – Nga erërat e forta dhe shtrëngata e së mërkurës në Gjilan janë dëmtuar 7 vetura, disa shtylla elektrike si dhe tezgat e bujqve tek bunari i Përlepnicës tha Sami Spahiu nga Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim në Gjilan.

Sipas Sami Spahiut ekipet e Zjarrfikësve dhe Shpëtimit kanë intervenuar në katër raste në largimin e një lisi në Lagjen “Dardania”, një kabllo të kompanive të internetit, një shtyllë elektrike nga rruga në Lagjen “Arbëria” dhe një zjarri në orë elektrike në një shtëpi në Lagjen “Arbëria”. Deri më tani kemi disa shtylla elektrike të dëmtuara nga erërat dhe shiu që ra pasditen e 14 Gushtit, dhe sipas të dhënave deri më tani kemi 7 vetura të dëmtuara, 6 tek ish parkingu “Eco – Higjiena” dhe një tek banesat e tregut të gjelbërt, një lis i thyer në Lagjen “Dardania”, shtylla elektrike të dëmtuar afër SFK dhe në Lagjen “Arbëria”, një kabllo në rrugën e Prishtinës, disa tezga të bujqëve tek bunari i Përlepnicës ka thënë për rajonipress Sami Spahiu drejtor i mbrojtjes dhe shpëtimit në Gjilan./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).