Enis Bardhi shënon gol të bukur dhe i siguron fitoren Levantes

Enis Bardhi ka vazhduar me paraqitje fantastik në La Liga.

Mesfushori shqiptar i ka siguruar skuadrës së tij Levante fitoren në udhëtim te Granada 1-2.

Ishte minuta e 89-të e ndeshjes kur mesfushori shqiptar realizoi një gol të bukur nga distanca për t’i dhënë tre pikë të arta ekipit të tij.

Për reprezentuesin e Maqedonisë ky ishte goli i dytë këtë edicion në La Liga, teksa ka bërë edhe një asistim.

Me këtë fitore Levante është ngritur në pozitën e 11-të në tabelë me 23 pikë të grumbulluara. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS