Enis Bardhi nuk po ndalet me gola te Levante

Enis Bardhi ka vazhduar me formë të lartë edhe në xhiron e 36-të në La Liga.

Edhe pse Levante u mposht 2-1 nga Athletic Bilbao, lojtari shqiptar e mbylli sfidën me një gol të shënuar.

Raul Garcia i shënoi të dy golat për mysafirët (4’/45’+1), e në pjesën e dytë vendasit ishin më të rrezikshëm.

Levante tentoi që së paku të merrte një pikë nga ky takim, mirëpo që ishin të pafat.

Ishte minuta e 71-të kur Borja Mayoral e gjeti në mënyrë perfektë Enis Bardhin në zonën e rreptësisë, e që ky i fundit u tregua i saktë duke futur topin në rrjetë.

Ky ishte goli i pestë në këtë edicion për Bardhin, derisa ka bërë edhe dy asistime. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).