Eneda Tarifa godet me interpretimin e këngës ‘Ma zgjatë dorën’

Mbrëmë këngëtarja e njohur shqiptare Eneda Tarifa, shkëlqeu me interpretimin e këngës “Ma zgjatë dorën”, projekt ky pretendent për ta fituar Festivalin e “Këngës Magjike” 2019, shkruan gazeta “Kosova Sot Online”.

Lidhur me këtë projekt, këngëtarja ka deklaruar se e ka dashuruar që në notën e parë, e të cilën me përkushtim e ka punuar kush tjetër veçse Florit.

Dje u prezantua në Kënga Magjike, një projekt i punuar me ndjenjë dhe përkushtim nga Flori, të cilin ma besoi e të cilin e dashurova që në notën e parë. E zgjata dorën për ta kënduar e për ta shtënë në djepin e shpirtit tim, për t’ja u dhuruar pa kushte… sepse dashuria kështu e do.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).