Ende s’ka përfunduar puna mes Telekomit e “Z-Mobile”-it

Kryetari i Federatës Sindikale të PTK-së, Lamih Balaj, ka thënë për “Zërin” se deri në fund të këtij muaji ose nga mesi i muajit tetor do të përfundojë edhe faza finale, e cila përfshin kthimin e këtyre numrave ose shkëputjen e tyre. Sipas tij, “Z-Mobile” nuk ka më të drejtë të shesë numra, shkruan sot gazeta Zëri.

Më 24 qershor të këtij viti Bordi i Telekomit të Kosovës kishte marrë vendim ta ndërpresë kontratën me kompaninë “Z-Mobile”, pasi kishte konsideruar se kjo kontratë ishte e dëmshme për Telekomin, mirëpo edhe pse kontrata është shkëputur nuk është bërë një zgjidhje për mijëra klientë të kompanisë “Z-Mobile”, ndonëse nga Telekomi i Kosovës kanë thënë se ata numra do të kalojnë nën menaxhimin e tyre.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).