Emin Azemi: Dikujt po i pengon emri i Adem Stanqiqit, shumë shpejt do të zbulohen fundërrinat e këtij akti të shëmtuar

Gjilan – Gazetari dhe publicisti Emin Azemi ka reaguar ashpër ndaj vandalizmit dhe përpjekjeve për ta dëmtuar tabelën e figurës së njohur te Adem Stanqiqit. Azemi ka shkruar në rrjetet sociale se një shëmti e tillë ka ndodhur pak ditë më herët kurse tani për këtë rast është e njohur edhe policia. Shumë shpejt do të zbulohet kjo fundërrinë, ndonëse nuk e kemi shumë vështirë ta dimë se kush është ka shkruar Azemi.

Emin Azemi gazetar dhe publicist nuk e ka ndier vetën mirë kur e ka hasur tabelën e Adem Stanqiqit të dëmtuar nga njerëz të pandërgjegjshëm. Azemi ka reaguar ashpër në rrjetet sociale ku edhe ka treguar në detaje se kush mund të qëndrojë para këtij akti të shëmtuar e skandaloz.

Postimi i plotë i Emin Azemit;

Kjo tabelë shënon një adresë, kurse emri i kësaj rruge dikujt është kah i pengon. Ai dikushi mund te mos e dijë kush ka qene Adem Stançiqi por duhet te jesh shume zog kurve të mundohesh ta pershkllijsh ketë emër. Ka disa muaj që e kam vërejt këtë shëmti por me ka ardhë turp ta publikoj dhe kam dashtë ta kursej atë pjellë te poshtër qe guxon ta beje këtë krim…. Shume shpejt do të zbulohet kjo fundërrinë, ndonëse nuk e kemi shume vështirë ta dimë se kush është… Madje edhe surratin e mutit do t’ia publikojmë….Pjesën tjetër te punëve ia kemi lenë policisë…
05 qershor 2022
Stançiq

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS