Emërohen Drejtorët e Drejtorive Komunale në Komunën e Kamenicës

Kamenicë – Me vendim të kryetarit të komunës Qëndron Kastrati, u emëruan drejtorët e rinj të drejtorive komunale në Komunën e Kamenicës.

Rasti i parë është që drejtoritë komunale udhëhiqen nga një numër aq i madh i femrave në Komunën e Kamenicës.

Kjo është një e arritur në afirmimin e femrës, besimin në aftësitë e tyre, në zhvillimin dhe ndërtimin e shoqërisë tonë demokratike ka thënë Qëndron Kastratit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).