Eliminoni yndyrën me sodë buke

Në këtë artikull do të mësoni 2 metoda të thjeshta shtëpiake për të eliminuar yndyrën e trupit, me përbërës ekonomikë dhe mbi të gjitha natyralë.

Këto receta rekomandohen për personat me nivel të lartë të kolesterolit.

Recetat do t’ju ndihmojnë gjithashtu të digjni dhjamin, si dhe të luftoni sëmundje të ndryshme.

Përbërësit për recetën e parë:
3 limona
2 tufa majdanoz
2 litra ujë sodë buke

Përgatitja:

Lani limonat me sodë buke në mënyrë që të hiqni të gjitha pesticidet dhe papastërtitë e dëmshme nga lëkura e tyre.

Ndani limonin në copa të vogla dhe më pas prisni majdanozin.

Zieni ujin dhe shtoni përbërësit në enën me ujë.

Vendoseni përzierjen në frigorifer, në një shishe qelqi. Konsumoni 100 gr çdo ditë.

Rezultatet do t’ju mahnisin!

Recetë e bërë me uthull dhe sodë buke

Përbërësit:
½ lugë çaji sodë buke
2 lugë uthull molle
1 gotë ujë

Përgatitja:

Fillimisht përzieni sodën e bukës me uthull molle në një gotë me ujë.

Pini këtë përzierje në mëngjes me stomakun bosh.

Sigurohuni që të shmangni konsumimin e miellit të bardhë, sheqerin, ushqimet e përpunuara.

Gjithashtu kryeni aktivitet fizik për të përshpejtuar procesin e djegies së yndyrave!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS