Elhaida Dani bën realitet ëndrrën e saj më të madhe

Një nga talentet e rrallë të muzikës shqiptare është duke lartësuar emrin e vendit të saj.

Elhaida Dani pasi fitoi zemrat e publikut në ‘The Voice of Italy’ si dhe përfqësoi denjësisht Shqipërinë në skenën prestigjoze të Eurosong, ka gati suksesin e rradhës. Këngëtarja shkodrane sapo beri realitet ëndrrën e saj.

Nga Rusia, pikërisht në Pallatin e Kremlinit, Elhajda do të jetë pjesë e veprës së madhe “Katedralja e Parisit”.

Ëndrrat bëhen realitet ! Duke përformuar sonte për herë të parë në një ndër skenat më të rendësishme botërore ! Kremlin Palace ! Pallati i Kongreseve, Moskë ! ‘ka shkruar në postimin e saj këngëtarja shqiptare. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).