Ekspertja amerikane do ta ndihmojë Kamenicën

Kamenicë – Përmes fondacionit SHTATËMBËDHJETË (17), Ambasada e SHBA-ve ka angazhuar eksperten e arkitekturës znj.Aminah Ricks, për të na ndihmuar me zhvillimin e një plani për ri-jetësimin e objektit shkollor në Lisockë ka thënë Qëndron Kastrati.

Zonja Ricks, do të zhvillojë analiza dhe do të vijë me ide se çfarë funksioni tjetër mund të kryej ky objekt në të mirën e komunitetit.

Reforma në arsim jo vetëm që do të na ndihmojë në përmirësimin e cilësisë së arsimit, por edhe në zhvillimin e komunës sonë.

Falënderoj përfaqësueset e fondacionit SHTATËMBËDHJETË Ajete Kërqeli dhe Nita Zeqiraj, për bashkëpunimin dhe angazhimin e tyre ka shkruar Qendron Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).