Ekspertët gjerman ndihmojnë Kamenicën në zhvillimin e strategjive në planifikimin lokal

Kamenicë – Monika Wiebusch është pjesë e Shoqatës së Ekspertëve Seniorë të Gjermanisë, e cila është duke qëndruar në Kamenicë për të na ndihmuar në zhvillimin e strategjive në planifikimin lokal, zhvillimin urban, tërheqje të investimeve e menaxhim projektesh. Jemi mirënjohës ndaj Odës Ekonomike Gjermane në Kosovë ka thënë Qëndron Kastrati.

“Duke insistuar që punët në Komunën e Kamenicës të kryhen me profesionalizëm të lartë, kabineti i qeverisjes është në vazhdimësi në kërkim të mundësive për asistencë e ndihmë nga vendet e zhvilluara” ka shkruar Qëndron Kastrati.

Sipas tij Monika Wiebusch është pjesë e Shoqatës së Ekspertëve Seniorë të Gjermanisë, e cila është duke qëndruar në Kamenicë për të na ndihmuar në zhvillimin e strategjive në planifikimin lokal, zhvillimin urban, tërheqje të investimeve e menaxhim projektesh. Jemi mirënjohës ndaj Odës Ekonomike Gjermane në Kosovë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).