RCCOLA

Efekti i lëngut të limonit në funksionin e mëlçisë

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Lëngu i limonit është i pasur me vitaminë C, që përmirëson dhe forcon funksionin e imunitetit.

Lëngu i limonit është një burim i mirë i vitaminave të kompleksit B, magnezit, bakrit dhe shumë antioksidantëve. Për më tepër, ai përmban shumë pak kalori, karbohidrate dhe sheqerna.

Kjo pije freskuese përdoret gjithashtu për efektet e saj të dobishme në shëndetin e mëlçisë.

Fundamenti

Antioksidantët që gjenden në lëngun e limonit reduktojnë inflamacionin, pastrojnë radikalet e lira dhe përmirësojnë aftësinë e trupit tuaj për të përpunuar glukozën..

Kjo pije gjithashtu mund të përmirësojnë simptomat e diabetit dhe të mbrojë kundër sëmundjeve kardiovaskulare.