ARKATANA

Edon Zhegrova me këto dy gola mjeshtërore ia siguroi fitoren sot skuadrës së tij

/ 1 minutë lexim

Edon Zhegrova ka regjistruar një paraqitje fantastike sot për skuadrën e Lille.

Reprezentuesi i Kosovës ia siguroi fitoren skuadrës së tij në ndeshjen ndaj Lorient, të vlefshme për javën e 29-të në Ligue 1, shkruan Gazeta Express.


Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Pierre-Mauroy” përfundoi me rezultatin 3:1.

Zhegrova hyri si zëvendësues në këtë ndeshje në minutën e 82-të dhe ia doli të shënonte dy herë, në minutat 89 dhe 91, duke qenë kështu vendimtar në fitoren e Lille.

ARKATANA

24-vjeçari tani numëron tre gola në elitën e futbollit francez këtë sezon, krahas edhe katër asistimeve.

Golat e shënuar sot nga Zhegrova mund t’i shikoni në videot e mëposhtme:

/Gazeta Express/