Edon Zhegrova ka shënuar golin e parë në Ligue 1 për këtë sezon

Edon Zhegrova ka shënuar për golin e barazimit të Lille kundër Rennes në 1-1.

Zhvillohej minuta e 59-të kur sulmuesi “dardan” realizoi gol të bukur nga afërsia.

Zhegrova mori një top nga një pozitë qendrore dhe nuk gaboi dhe u tregua tejet i saktë me këmbën e tij të majtë.

Ky ishte goli i tij i parë në këtë sezon 2022/2023 për skuadrën e Lille.

Ndeshja ka ende minuta lojë dhe sulmuesi i Kosovës mund të shënojë sërish për fitoren e Lille. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS