Edita Tahiri kritikon Albin Kurtin: U tregua inferior, ishte si nxënës i klasës së parë

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për dialogun Kosovë – Serbi tha se kryeministri Albin Kurti, u tregua inferior karshi Vuçiqit, dhe se e ka dëmtuar Kosovën.

Madje, Tahiri shtoi se Kurti e ka vendosur Kosovën në pozitë të vështirë pas takimit të djeshëm.“Jemi në fazën finale të dialogut, dhe Kurti më habiti, se Kurti ka qenë mjaftë i ashpër kur ka qenë opozitarë drejtë qeverisë, madje edhe me dhunë, por në ato pika që i pash, dhe në deklaratën që e pash, Kurti u tregua shumë inferior, në fakt thoshte se e donte një dialog si fillimi i ri, dhe ai ishte si nxënës i klasës së parë, dhe e ka dëmtuar Kosovën, dhe e ka vendosur Serbinë në pozitë më të mirë”, tha Tahiri në Kanal10.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS