Uji Dea

Edita Tahiri: Kosova po dridhet prej tërmetit të korrupsionit

/ 1 minutë lexim

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri, ka folur për skandalet e fundit që e kanë përfshirë Qeverinë Kurti.

Së fundmi, kryelajmi ishte arrestimi i dy zyrtarëve të lartë në ministrinë e Industrisë dhe biznesmenit Ridvan Muharremi, të dyshuar për dallavere me rezervat shtetërore.

Uji Dea

Për këtë, Tahiri shprehet s Kosova po dridhet prej tërmetit të korrupsionit. E sipas saj, një gjë nuk ka të ndalur.

“Vera eshte per pushime, por Kosova po dridhet prej termetit te korrupsionit – qe ska te ndal”, shkroi ajo shkurtimisht, të mërkurën në një postim në Facebook.