Edina Kadriu e përkushtuar për artë dhe shkencë

Gjilan – Edina Kadriu është nxënëse e klasës së dhjetë në shkollën fillore “Xhevdet Doda” në Prishtinë. Ajo është shembullore në mësime, pa asnjë katërshe që nga klasa e parë.

Edina është e përkushtuar për art dhe shkencë dhe është njohëse shumë e fortë e Anglishtes. Edina pothuajse rezultatet i ka arritur në mënyrë të pavarur dhe pa asnjë presion për të mësuar.

Megjithatë, Edina është lindur dhe ka trashëguar genin e prindit Gazmend Kadriut i cili në kohën e tij ishte i pa konkurrencë në nivel vendi në atë kohë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).