Edhe sot vranët e me shi, temperaturat deri 15 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu.

IHK thekson se e premtja parashihet të shënojë vlerat më të larta të temperaturave maksimale gjatë javës.

Reklama
Minimalet ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius.

Sa i përket parametrit të erës do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-9m/s. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS