Edhe në Gjilan përfundon procesi zgjedhor për Odën e Mjekëve të Kosovës

Gjilan – Me datën 01.12.2017 sikur edhe në tërë territorin e Republikës së Kosovës u mbajtën zgjedhjet për Odën e Mjekëve të Kosovës, ku nga niveli Sekondar apo Spitali i Përgjithshëm i Gjilanit ishin konkurrent 11 kandidat: Begush Canaj – specialist i emergjencës, Behxhet Shaqiri – specialist i sëmundjeve infektive, Enver Murtezi – specialist i emergjencës, Ismet Kastrati – specialist i ORL-ës, Mevlide Iljazi – specialiste e gjinekologjisë, Mimoza Alishani – specialiste e neonatologjisë, Musë Jashari – specialist i ortopedisë, Ramadan Halimi – specialist i psikiatrisë, Sadik Rashiti – specialist i pediatrisë, Shaban Lenjani – specialist i radiologjisë dhe Ukshin Ismajli – specialist i anestezionit dhe mjekimit intensiv.

Ndërsa nga niveli primar kandidat kanë qenë Lauras Idrizi – specialist i mjekësisë familjare dhe Zejdush Tahiri – specialist i mjekësisë familjare.

Nga kandidatët e lartcekur për nivelin sekondar u zgjodhën që të jenë anëtarë të kuvendit të OMK-së Begush Canaj – specialist i emergjencës, Ismet Kastrati – specialist i ORL-së dhe Musë Jashari – specialist i ortopedisë.

Ndërsa nga niveli primar u zgjodhën : Lauras Idrizi – specialist i mjekësisë familjare dhe Zejdush Tahiri – specialist i mjekësisë familjare./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).