Edhe Kamenica përfituese e projekteve për avancimin e pozitës së të rinjve

Kamenicë – Nënshkruhet marrëveshje me Koordinatorin Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport.

Kryetari i Komunës Qëndron Kastrati priti në takim Koordinatorin Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Kosovës, Rexhep Hoti.

Me këtë rast u nënshkrua memorandum bashkëpunimi në mes Komunës së Kamenicës dhe Qeverisë së Kosovës, konkretisht Koordinatorit Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport.
Kryetari Kastrati tha se kjo marrëveshje ka për qëllim avancimin e pozitës së të rinjëve në sport, kreativitet kulturor, mendim kritik dhe dituri.

“Marrëveshje të tilla e forcojnë bashkëpunimin ndërinstitucional dhe na ndihmojnë t’i kuptojmë nevojat e të rinjëve në këto fusha”, tha ai.

Ndërkaq, Koordinatori Rexhep Hoti tha se është jashtëzakonisht i lumtur që tani nënshkruan marrëveshje edhe me Komunën e Kamenicës, për fushat e lartëcekura./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).