Edhe Kamenica me memorandum mirëkuptimi me UNDP

Kamenicë – Vlera e projektit është 100 mijë euro, ku me nënshkrimin e kësaj marrëveshje Komuna e Kamenicës merr përsipër pjesëmarrjen me 20% të financimit në dy vitet e ardhshme 2018 – 2019.

Kryetari i Komunës, Begzad Sinani dhe përfaqësuesja e Programit të Kombeve të Bashkuara për Zhvillim, UNDP, Fjolla Raifi, nënshkruan sot marrëveshjen për projektin: “Programi Rajonal për Demokracinë Lokale në Ballkanin Perëndimor“.

Komuna e Kamenicës është përzgjedhur si një nga 5 komunat partnere për të bashkëpunuar me Projektin “ReLOaD”.

Projekti “ReLOaD” do të ofrojë mbështetje teknike për të zbatuar metodologjinë transparente dhe të bazuar në projekte për ndarjen e fondeve publike për organizatat e shoqërive civile (OSHQ-ve), duke ndarë fonde për OSHC-të në bashkëpunim me komunën tuaj, është shprehur Fjolla Raifi përfaqësuese e UNDP-së.

Vlera e projektit është 100 mijë euro, ku me nënshkrimin e kësaj marrëveshje Komuna e Kamenicës merr përsipër pjesëmarrjen me 20% të financimit në dy vitet e ardhshme 2018 – 2019.

Me rastin e nënshkrimit të marrëveshjes, kryetari Sinani tha se bashkëpunimi me UNDP-në do të vazhdojë edhe në të ardhmen, duke pasur parasysh se ky partneritet është dëshmuar i suksesshëm në shumë projekte të përbashkëta./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).