Edhe Kabashi bëhet me rrugë të asfaltuara

Viti – Në Kabash të Vitisë, kanë filluar punimet në asfaltimin e rrugës “Shaban Kabashi”. Sokol Haliti ka thënë se fshatrat e Vitisë tashmë shumica i kanë rrugët e asfaltuara dhe ky ishte një premtim yni i madh që të kemi fshatra me infrastrukturë të modernizuar.

Sokol Haliti gjatë inspektimit të punimeve ka thënë se ndihet i lumtur që çdo ditë po përuron rrugë të reja me një infrastrukturë moderne. “Kemi premtuar se do jemi pranë çdo qytetari, fshati, lagje e mëhalle. Dhe kjo po ndodhë çdo ditë në Viti dhe në fshatra sepse po i asfaltojmë shumicën e rrugëve të Vitisë” është shprehur Haliti./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).