Edhe Haziri kërkon nga MASHT-i të përmirësoj gabimin për testin e arritshmërisë

Gjilan – Lutfi Haziri, ka kundërshtuar anulimin e testit të arritshmërisë në komunën e Gjilanit.

Ai ka thënë se vendimi i Ministrisë së Arsimit është i paargumentuar, ndërkaq ka shtuar se vëzhguesit, administruesit dhe komisionerët nuk kanë gjetur asnjë vërejtje, transmeton lajmi.net

“Organizatat e fuqishme ndërkombëtare po e vlerësojnë përditë arsimin në Gjilan si shembull për Kosovën. Nxënësit tanë po triumfojnë në çdo garë, në nivel Republike dhe po kualifikohen për gara ndërkombëtare”, është shprehur Haziri.

Ai i ka bërë thirrje ministrit Arsim Bajrami që ta “përmirësoj gabimin e vartësve të tij”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).