Edhe “Etika” në 20 vjetorin e hyrjes së NATO-s në Kosovë

Në Manifestimin qendror në Prishtinë, me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë, ku merrnin pjesë liderë politikë dhe institucional, nga Kosova e Shqipëria, si dhe diplomat nga rajoni, duke llogaritur edhe Ish presidentin Bill Cllinton dhe sekretaren Madeleine Albright, të cilët evokuan kujtime nga e shkuara dhe dhanë mesazhe për të ardhmen.

Këtë eveniment të lartë përvjetori e përcollën edhe përfaqësues nga Lugina e Preshevës, në mesin e të cilëve ishte edhe drejtoresha e Shoqatës së Gazetarëve “Etika”, Ardita Behluli, e cila pati rastin dhe kënaqësinë të takohet me Ish presidentin Bill Cllinton, ish presidentin e Kroacisë Stipe Mesiq dhe Ministrin e punëve të jashtme të Kosovës Behgjet Pacolli dhe shumë personalitete të tjera nga Kosova dhe rajoni, njofton Jetapress.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).