Eda Gemi, zyrtarisht kandidate për zgjedhjet paralamentare në Greqi

Shqiptarët nëpër botë e kanë dëshmuar veten në fusha të ndryshme, pa lënë anash politikën, përcjell albinfo.ch.

Një prej tyre është edhe Eda Gemi, që karrierën e saj politike po vazhdon ta ndërtojë në Greqi.

“Në zgjedhjet parlamentare që do të mbahen në Greqi në datë 7 korrik zyrtarizon kandidaturën edhe një tjetër shqiptare, Eda Gemi”, thuhet në një njoftim të Ministrit të Shtetit për Diasporën.

Tutje, në njoftim thuhet se nëse fiton Eda Gemi, ajo do të përfaqësoje shtatë komuna të qytetit të Athinës.

Eda Gemi është e njohur si eksperte e shkencave politike. Ajo po ashtu ka kandiduar për eurodeputete në zgjedhjet e 26 majit.

Eda Gemi, zyrtarisht kandidate për zgjedhjet paralamentare në Greqi

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).