“Eco – Higjiena” dhe komuna e Artanës marrin masa edukuese për festën e 1 majit

Gjilan – Kompania “Eco – Higjiena” dhe komuna e Artanës me rastin e 1 majit në fshatin Stanishor dhe në vende të tjera publike, me qëllim të bashkëpunimit me qytetarët do të bëjnë përpjekje për ruajtjen e ambientit duke marrë këto masa: Do të ofrohen qese të mbeturinave secilit vizitor përmes punëtorëve të autorizuar, do të bëjë inkasimin e taksave simbolike për ruajtje dhe pastrim të ambientit me rastin e hyrjes së veturave, në shumën prej 1 euro, në bazë të rregullores për taksa dhe tarifa të komunës së Artanës, do të bëjë pastrimin e të gjitha hapësirave pas përfundimit të aktiviteteve, do të bëjë bartjen e mbeturinave në deponitë regjionale në Gjilan, do të bashkëpunojë me Policinë e Kosovës në menaxhim të situatës.

Kompania “Eco – Higjiena” kërkon nga qytetarët që të jenë bashkëpunues me punëtorët dhe të japin një imazh festiv kësaj dite duke ruajtur ambientin thuhet në njoftimin e kësaj kompania adresuar qytetarëve.

Kompania “Eco – Higjiena” ka ftuar qytetarët e Gjilanit dhe të Novobërdës duke i përkujtuar ata se kjo kompani kryen shërbimin e grumbullimit të mbeturinave edhe gjatë festes së 1 majit sipas orarit të rregullt.

Njeherit njoftojmë qytetarët se për hir të 1 majit komuna e Novobërdës si çdo vit ashtu edhe ketë vit organizon manifestimin tradicional nën patronatin e komunës së bashku me Kompaninë “Eco – Higjiena”, andaj në bashkëpunim me kompaninë dhe komunën edhe është pastruar pjesa e kësaj komune nga punëtoret e kompanisë, vetëm që qytetaret ta kenë një ambient më të pastër.

Apeli i kompanisë dhe komunës është që të përdoren shportat dhe qeset gjatë qëndrimit tuaj në Luginën e Stanishorit dhe ju lusim për mbështetje dhe për një ambient më të pastër./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).