E zbulon agjenti: Tri klube italiane duan transferimin e Elseid Hysajt

Ende nuk dihet se cili do jetë destinacioni i radhës i Elesid Hysajt, shkruan Zeri.info.

Deri më tani dihet vetëm se mbrojtësi shqiptar do largohet nga Napoli, pas përfundimit të këtij sezoni.

Agjenti i lojtarit, Mario Giuffredi, ka bërë të ditur se për reprezentuesin shqiptar interesim kanë shprehur disa klube, por nuk ka zbuluar emrat.

“Janë diku rreth katër ose pesë klube që duan të firmosin me Hysajn dhe po punojmë për këtë. Tri nga ato klube janë italiane. Klubet italiane janë të nivelit të lartë dhe me histori të rëndësishme” – tha Guiffredi për “Radio Nuovo”.

Elesid Hysaj te skuadra e re do të transferohet si lojtar i lirë, pasi kontrata me Napolin i skadon më 30 qershor të këtij viti. /Zeri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS