E vërteta

Poezi nga Arben Kurteshi

Të rriturit sillen
Sikur mbreta
Kjo është shokë
E vërteta.

Gjatë drekimit
Nuk bën të bërtas
Nganjëherë nuk bën
As të flas.

Gjithnjë më duhet
Të n’dëgjoj
Unë s’bën kurrë
Të propozoj.

Herët më duhet
Të shkoj në shtrat
Që të rriturit t`i lë
Më rehat.

Për këtë dua
Shpejt të rritem
E për këto gjëra
Mos të mërzitem!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).