E sulmojnë me thikë, arrestohen tre të dyshuar në Sadovinë të Qerkezëve në Viti

Viti – Në fshatin Sadovinë e Qerkezëve, në Viti janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj shqiptarë, pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje janë përleshur fizikisht në mes veti, me ç’rast kanë pësuar lëndime trupore, ku njëri nga ta është sulmuar me një mjet të mprehtë – thikë.

Të dyshuarit kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit të dyshuarit dërgohen në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).