Mobi Casa

E rrëmbyen në emër të mashtrimit, prangosen tetë të dyshuar

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Në fshatin Crepan, të Ranillugut janë arrestuar tetë të dyshuar meshkuj kosovarë nën dyshimin se të njëjtit në bashkë-veprim e kanë rrëmbyer viktimën mashkull shtetas të Serbisë për shkak se i njëjti i kishte mashtruar duke u marrë para me premtimin se do tu rregullojë disa viza dhe pasaporta të Serbisë.

RCCOLA

Me vendim të prokurorit tetë të dyshuarit për rrëmbim si dhe i dyshuari për mashtrim janë dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/