E rrahin me shkop druri viktimën, arrestohen tre të dyshuar

Gjilan – Viktima shqiptar shtetas i Kosovës i ka raportuar policisë së Kosovës në Viti, se me 14 shtator 19, rreth orës 21:30, në fshatin Verban, Komuna e Vitisë, se pas një zënke të më hershme kanë shkuar, në shtëpinë e viktimës katër persona të dyshuar, që të gjithë shqiptar shtetas të Kosovës, të njëjtit e kanë rrahur viktimën me shkop druri, dyshohet se njëri nga të dyshuarit edhe ka shtënë me armë zjarri në ajër.

Njësitet e Policisë së Kosovës kanë dal në vendin e ngjarjes ku kanë gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjuetie, pa municion. Janë arrestuar tre të dyshuar, që ndërlidhen me këtë rast. Një nga të dyshuarit i njohur për policinë gjendet në arrati. Tre të dyshuarit ndalen në mbajtje për 48 orë, pas procedurave të parapara ligjore njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).