Fidanishtja

E rrahë dhe kërcënon me armë bashkëshorten, prangoset gjilanasi

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që dyshohet se i njëjti ka sulmuar, rrahur dhe kanosur me armë viktimën femër kosovare-bashkëshorten e tij, të cilës i ka shkaktuar lëndime.

Hidromorava

Viktima pas tretmanit mjekësor është liruar, ndërsa njësitet policore (me urdhër të GjPP-së) gjatë bastisjes në shtëpinë e të dyshuarit kanë gjetur dhe konfiskuar: një pistoletë, një karikator, 19-fishekë kalibrit 9 mm, dhe 3-fishekë kalibër 7.65 mm. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/