E rrah motrën, përfundon në burg gjilanasi

Gjilan – Të enjtën rreth orës 08:00 në rrugën “Isa Boletini”, këtu në Gjilan nga Policia e Kosovës është arrestuar i dyshuari shqiptar pasi që dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj motrës së tij, të cilës i ka shkaktuar lëndime trupore.

I dyshuari dhe viktima kanë një kontest pronësor qe një kohë të gjatë dhe në momentin kur i dyshuari e ka takuar në rrugë viktimën ai ka filluar ta ofendoj dhe sulmoj fizikisht.

Viktimës i është ofruar ndihma mjekësore në emergjencën e Spitalit Rajonal ndërsa i dyshuari pas intervistimit, me vendim të Prokurorit të Shtetit është ndaluar në qendrën e mbajtjes për 48 orë. Rasti dërgohet në Gjykatë njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).