Arrestohet një serb për sulm fizik ndaj bashkëvendësit

Gjilan – Serbi shtetas i Kosovës me banim në fshatin Shillovë komuna Gjilan ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull serb po me banim në Shillovë (1951), duke e goditur me shkop të drurit në pjesë të ndryshme të trupit, me ç‘rast i shkakton lëndime të rënda trupore, ku viktima është dërguar për ndihmë në Spitalin Rajonal të Gjilanit.

Policia e Kosovës në Gjilan ka pranuar një informatë për një rast “Lëndim i rëndë trupor” që ka ndodhur më 11 mars 2018, rreth orës 23:00.

Njësitet policore ju kanë përgjigj rastit duke dalë në vendin e ngjarjes dhe nga hetimet e para dyshohet se deri te ky rast të ketë ardhë pas një mosmarrëveshje ku i dyshuari N.T. (1959) serb shtetas i Kosovës me banim në fshatin Shillovë komuna Gjilan ka sulmuar fizikisht serbin tjeter po me banim në Shillovë (1951), duke e goditur me shkop të drurit në pjesë të ndryshme të trupit, me ç ‘rast i shkakton lëndime të rënda trupore, ku viktima është dërguar për ndihmë në Spitalin Rajonal të Gjilanit.

I dyshuari është arrestuar nga Policia e Kosovës është intervistuar në prani të avokatit mbrojtës dhe me vendim të Prokurorit të Shtetit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë. Rasti i kompletuar dërgohet për procedim të mëtejmë në Gjykatë njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).