E pabesueshme, ja sa vjeçare është Shyhretja

Këngëtarja më e famshme e muzikës popullore shqiptare, Shyhrete Behluli më shumë se kurrë tani është në kulmin e karrierës.

Prapa vetes ka plot këngë të cilat për kohën kur u publikuan patën një dëgjueshmëri të madhe, përcjell ORAinfo.

Duket më e re se ç’është, por Shyhretja numëron plot 60 vite.

Ka filluar e re të këndojë dhe gjatë gjithë këtyre viteve sa numëron, nuk iu nda skenës asnjëherë.

Shyhretja vazhdon të jetë më e përfolura e shtypit rozë kosovar.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).