E heq nga Facabook, ajo i djeg shtëpinë

Jennifer Christine Harris, një grua, 30 vjeçe nga Des Moines, Iowa (Shtetet e Bashkuara) nuk e ka përtypur faktin që një mike e saj, Nikki Rasmussen e ka fshirë nga lista e miqve në Facebook.

Në shenjë hakmarrje ajo i ka vënë zjarrin shtëpisë së Nikki, ndërsa ajo dhe bashkëshorti i saj, Jim Rasmussen ishin duke fjetur, shkruan noa.

Shkas është bërë një grindje në Facebook e cila u rrit me largimin e miqësisë. Duket se bota virtuale është përhapur dhe në botën reale.

Jim Rasmusen tha se dy gratë nuk ishin më mike në Facebook për shkak të një mosmarrëveshje ndodhur duke biseduar në rrjetin social.
“Sipas Nikki, Jennifer është zemëruar me të, sepse ajo përfundoi miqësinë e tyre në Facebook”, ka deklaruar Rasmussen.
“Shkaku i grindjes ka qenë një ngjarjeje e krijuar në Facebook nga Nikki, një festë, ftesat e së cilës janë dërguar përmes platformës së Facebook dhe Jennifer nuk eshte ftuar.

Me afrimin e datës është rritur dhe armiqësia mes tyre,” ka përfunduar burri.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).