E diela me intervale të gjata me diell

Sot mbi vendin tonë do të mbaj mot i vranët dhe me intervale me diell, vende-vende priten edhe riga të dobëta shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë dhe lokalisht e fortë.

Shtypja atmosferike në vlera të larta në fundjavë, më pas me tendencë të rënies përreth vlerave normale. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS