E diela me diell e temperatura pranverore

Moti mbi vendin tonë do të vazhdoj të jetë i qëndrueshëm me masa të ngrohta ajrore.

Sipas meteorologëve sot mbi vendin tonë do të mbaj mot kryesisht me diell dhe i ngrohtë. Ditën parashihen vranësira kalimtare.

Temperaturat do të sillen nga 7 deri në 23 gradë celsius.

Erërat frynë kryesisht nga jugu e jugperëndimi, të lehta dhe mesatare 2-9m/s.

Shtypja atmosferike mbetet e lartë mbi vlera normale. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS