E diela e kosovarëve, ylli i Kosovës realizon gol të rëndësishëm për skuadrën e tij

Besar Halimi ka arritur që të lë ndikim në ndeshjen e sotme kundër Nordsjaelland.

Mesfushori kosovar ka startuar nga minuta e parë në ndeshjen e sotme në kuadër të kampionatit elitar danez, shkruan Zëri.

Ndeshjen më mirë e nisën vendasit të cilët shënuan në minutën e shtatë perms Donyoh.

Kurse, mesfushori, Halimi barazoi shifrat në minutën e 29-të permes një goli nga pika e bardhë.

Në minutën e 55-të, skuadra e Halimit e shënoi edhe golin e epërsisë permes.

Aktualisht, po zhvillohet minuta e 60-të në ndeshjen e javës së 21-të në Danimarkë./Zëri/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).