E bastisin për drogë, në shtëpi i konfiskojnë euro, franga, dhe dinar të Serbisë

Viti – Në fshatin Pozhoran, të Vitisë është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi gjatë bastisjes në shtëpinë e tij dhe objektet përcjellëse janë gjetur dhe konfiskuar 72.8 gram substanca narkotike e llojit heroinë. Në cilësinë e provave materiale nga i dyshuari janë konfiskuar: 4.715 euro, 20 franga zviceranë dhe 90 dinar të Serbisë.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).