Dyshohet se 4 persona me COVID-10 kanë vdekur nga mesnata në QKUK

Burime të Zërit kanë bërë të ditur se 4 persona me COVID-19 kanë vdekur në QKUK nga mesnata e mbrëmshme.

Ndërkohë është parë numër i konsiderueshëm i pjesëtarëve të Policisë së Kosovës brenda oborrit të QKUK-së.

Ekonomia Online ka raportuar se Policia ka bllokuar hyrjet e Klinikës Infektive në QKUK dhe se janë nxjerrë katër trupa të pajetë nga kjo Klinikë.

“Para pak çastesh janë nxjerrë trupat e viktimave nga Infektiva.Policia mëngjesin e sotëm ka rrethuar Infektivën.Aktualisht deri më tani janë të konfirmuar 66 viktima nga COVID-19 në Kosovë”, thotë EO.

Ndërkohë gazetarë të Zërit që ndodhen në QKUK, kanë raportuar se edhe infektologu Valbon Krasniqi është parë në Klinikën Infektive.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).