Dyshohet për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit, prangoset gjilanasi

Gjilan – Në rrugën e “Gjinollëve”, në Gjilan është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi që gatë kontrollit në lokalin e tij, është vërtetuar se i njëjti ka organizuar lojëra të fatit pa licencë.

Si dëshmi materiale janë konfiskuar tri shtëpiza kompjuterike dhe një printer. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).