Dyshja shqiptare bën spektakël edhe në Australi

Një spektakël i vërtetë ishte ai që erdhi në derbin e shqiptarëve në Australi. Melbourne Victory është ekipi ku aktivizohet Migjen Basha, i cili ka luajtur nga minuta e parë përballë Western United.

Tek miqtë aktivizohet Besart Berisha, që la gjurmën e tij në këtë takim. Te goli i dytë për Western United topi në rrjetë u dërgua nga sulmuesi, megjithëse u cilësua zyrtarisht si një autogol.

U duk gjithçka e lehtë për ekipin e mesfushorit shqiptar që në minutën e 6 dhe të 7 kaluan Melbourne Victory në avantazhin 2-0 me realzimet e Toivonen dhe Dobras. Ndërkohë Diamanti, autogoli i Donachie dhe McDonald në minutën e 51 kthyen edhe shifrat në 2-3./zeri/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).