Dyshime për ndërhyje në sistemin kompjuterik, policia po heton një rast në Kamenicë

Kamenicë – Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se gjatë punës ka vërejtur se ka ndërhyrje në sistemin kompjuterik të tij. Njësiti i Kibernetikës ka konfiskuar shtëpizën e kompjuterit për hetime të mëtutjeshme.

Rasti është nën hetime dhe nga policia është cilësuar si ndërhyrje në sistemin kompjuterik./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS