Dy shtetas nga Serbia ndalohen në Kosovë për kalim ilegal të kufirit

Kamenicë – Në fshatin Novosellë, të Kamenicës, nga njësiti policor është ndaluar automjeti në të cilin gjendeshin dy të dyshuar një mashkull dhe një femër shtetas të Serbisë. Dy të dyshuarit kanë kaluar ilegalisht kufirin Serbi – Kosovë.

Me vendim të prokurorit është kontaktuar gjykatësi në Gjykatën themelore në Gjilan i cili ka urdhëruar që rasti të procedohet në procedurë të shpejtë dhe të dërgohen në Gjykatë komunale për kundërvajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS