Hidromorava

Dy shqiptarë vendimtar në fitoren e Konyasporit në Turqi

/ 1 minutë lexim
RCCOLA

Skuadra e Konyasporit ka shënuar fitore 2:0 ndaj Pendiksporit në ndeshjen e javës së 28-të në Superligën e Turqisë.

Dy gola në këtë ndeshje u shënuan nga lojtarët shqiptarë, shkruan Indeksonline

Fillimisht në minutën e 12’të, sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Sokol Cikalleshi shënoi për 1:0 nga pika e bardhë e penalltisë.

Uji Dea

Në minutën e 73’të, ishte Valon Ethemi që shënoi për 2:0 dhe për t’ia siguruar fitoren ekipit të tij.

Në këtë ndeshje nuk pati minuta fare për lojtarin tjetër shqiptar, Endri Çekiçi./Indeksonline/