Dy serb nga Kosova, me targa të Nishit refuzojnë policët e komunikacionit, ishin të dehur

Gjilan – Në rrugën “Bulevardi i pavarësisë”, Policia e Kosovës njësitet patrulluese kanë ndalur për kontroll veturën VË Polo, me targa të Nishit, Republika e Serbisë, ku ndodheshin dy persona, vozitësi dhe pasagjeri që të dy serb shtetas të Kosovës.

Të dy personat kanë kundërmuar në alkool. Gjatë verifikimit të dokumenteve, vozitësi i veturës ka refuzuar t`i prezantojë dokumentet, nuk i ka zbatuar urdhrat e policisë dhe në mënyrë aktive i ka penguar zyrtarët policor.

Të njëjtit janë arrestuar dhe sjellë në stacionin policor, në Gjilan, gjatë testit, vozitësi ka rezultuar me 3.16% alkool në gjak.

Me urdhër të Prokurorit, ai dërgohet në mbajtje për 48 orë. Rasti procedohet në Gjykatë njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).