Dy serb ndalohen nga policia, kaluan ilegalisht kufirin

Gjilan – Në fshatin Pogragjë, të Gjilanit është raportuar se dy të dyshuar meshkuj serb janë ndaluar nga policia deri sa ishin me veturën e tyre me targa të Serbisë dhe dyshohet se kanë kaluar kufirin Serbi – Kosovë në mënyrë ilegale.

Me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).