Dy raste të tjera pozitive nga Kamenica, një nga Rogana dhe një tjetër nga Koretini

Kamenicë – Nga IKSPP u njoftuam edhe për dy (2) raste të tjera pozitive me COVID-19 në komunën tonë. Prej këtyre rasteve një është nga Rogana dhe një nga Koretini ka shkruar Qëndron Kastrati.

“Numri i përgjithshëm i të identifikuarve me virusin SARS-CoV-2 ka arritur në 46, kurse kemi akoma edhe pesë (5) raste të tjera aktive. Jini të kujdesshëm në raport me respektimin e udhëzimeve, sepse vetëm në këtë mënyrë e parandaloni shpërndarjen e virusit Korona” ka shkruar Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).