Dy raste të dhunës në Gjilan e Kamenicë

Kamenicë – Është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi i njëjti pas një mosmarrëveshje ka tentuar ta sulmoj fizikisht viktimën femër shqiptare.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Edhe në Gjilan viktima femër serbe ka raportuar se pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull serb.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48-orë. Rasti është duke u hetuar njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).